U posljednjem kolu Prvenstva Crne Gore Jadran je poražen na gostvanju u Kotoru od domaćeg Primorca rezultatom 15:13 (3:4, 5:3, 1:3, 6:3). Nakon ove utakmice Jadran je i pored poraza zadržao prvu poziciju na tabeli i to našem timu donosi prednost domaćeg bazena u finalnoj seriji.

primorac-jadran-prvenstvo-crne-gore-april-2024

Bokeški derbi je obilježilo nekoliko preokreta, prvo je Primorac poveo sa 3:1, a zatim su naši momci sredinom druge četvrtine imali prednost od 4:7. Primorac ponovo pravi preokret i serijom 4:0, prelazi u prednost od 8:7 na kraju drugog perioda.

U trećem periodu domaćin održava prednost, ali jadranaši uspjevaju da ponovo dođu do vodstva od 9:10 i sa minimalnom prednošću uđe u posljednju četvrtinu. Primorac, kao u drugom periodu, pravi seriju od 4:0 i prelazi u prednost od  13:10. Do kraja utakmice domaćin nije dozvolio novi preokret i ostvario je pobjedu.

U našem timu istakao se Ivan Nagaev sa 4 postignuta gola.

vasilije-radovic-primorac-jadran-prvenstvo

Jadran i Primorac su ligaški dio takmičenja završili sa po pet pobjeda i porazom, ali je naš tim iz Regionalne lige prenijeo 4 boda, a Primorac 3, pa će jadranaši sa prve pozicije krenuti u finalnu seriju. Finalna serija počinje 30. aprila na Škveru, a šampion će biti ekipa koja prva stigne do tri pobjede.

Primorac – Jadran 15:13 (3:4, 5:3, 1:3, 6:3)