U drugoj utakmici finalne serije Prvenstva Crne Gore Jadran je na gostovanju pretprpio poraz, od Primorca, nakon peteraca rezultatom 15:13 (4:4, 1:1, 4:1, 2:5, 4:2). Ovo je druga pobjeda Primorca u finalnoj seriji, pa mu za titulu prvaka Crne Gore treba još samo pobjeda.

Jadranaši su bolje počeli derbi, vodili 2:0 i 3:1, ali se Primorac brzo vratio i prvi put poveo u posljednjem minutu prve četvrtine.

Jadran je mini serijom 2:0 stigao do preokreta od 5:4 u drugom periodu, a onda je ponovo krenula pauza našeg tima u postignutim golovima. Sljedeći pogodak je pao tek u finišu treće ćetvrtine i i to za smanjenje prednosti domaćina na 8:6.

primorac-jadran-finale-prvenstva-crne-gore-2024

Izabranici Petra Radanovića na dva minuta i tri sekunde prije kraja preko Vasilija Radovića iz kontranapada izjednačili na 10:10, a onda i poveli 11:10 pogotkom Dmitrija Holoda.

Primorac potom nije iskoristio napad s dva igrača više, Jadran potrošio vrijeme u napadu i na semaforu je stajalo 25 sekundi do kraja kada je Kralj krenuo s loptom ka golu našeg tima i sa oko šest metara šutirao i matirao Darka Đurovića za izjednačenje 11:11.

Uslijedili su penali gdje je golman domaćih, Aleksandro Kralj, odbranio 2 peterca našem timu i svom timu obezbjedio novu pobjedu u finalnoj seriji.

Primorac – Jadran 15:13 (4:4, 1:1, 4:1, 2:5, 4:2)