U 2. kolu borbe za poredak grupe A Regionalne lige Jadran je kao domaćin na bazenu u Trebinju savladao imenjaka iz Splita nakon peteraca rezultatom 15:13 (3:2, 5:4, 2:4, 1:1, 4:2). Ovo je četvrta utakmica naših momaka ove sezone sa Jadranom iz Splita i prva pobjeda nakon neizvjesne završnice.

Jadranaši su vodili tokom cijele utakmice, a gosti su tri puta stizali do izjednačenja, ali nisu uspjeli napraviti preokret. Naš tim je imao dva puta prednost +3  gola, jednom u drugoj četvrtini kod rezultata 7:4 i drugi put u trećoj četvrtini kod rezultata 10:7.

jadran-herceg-novi-jadran-splitU posljednjoj četvrtini samo po jedan gol na obe strane, nakon čega su uslijedili peterci.

U našem timu istakao se golman Darko Đurović koji je odbranio dva peterca, a od igrača najefikasniji je bio Jovan Vujović sa 3 gola.

Ovom je utakmicom završeno takmičenje za plasman od 1. do 3. mjesta u grupi A ili Zapad, Premier lige. U drugi dio takmičenja Jadran Split i Jug Adriatic osiguranje prenose svaki po 8 bodova, dok Jadran iz Herceg Novog unosi 2 boda.

Jadran – Jadran Split 15:13 (3:2, 5:4, 2:4, 1:1, 4:2)