U 5. kolu Lige šampiona Jadran je pretprpio poraz na gostovanju u Splitu protiv istoimenog kluba rezultatom 16:14 (2:3, 3:2, 7:5, 4:4). Kolo prije kraja, vaterpolisti Jadrana su i definitivno ostali bez šansi za plasman u četvrtfinale Lige šampiona, pa će takmičenje nastaviti u osmini finala Evrokupa.

Naši momci su solidno otvorili utakmicu i prvi period riješili u svoju korist rezultatom 2:3. Jadranaši su držali prednsot do polovine drugog perioda, kada domaćin prelazi u vodstvo čak i na 5:3, ali naš tim usjeva da izjednači pa se na poluvrijem otišlo sa nerješenim rezultatom 5:5.

jovan-vujovic-liga-sampiona-jadran-herceg-noviTreći period je obilježio veliki broj golova na obe strane, čak 12. Jadranaši su poveli na početku trećeg perioda 5:6, ali Splićani ubrzo prelaze u vodstvo i do kraja perioda održavaju prednost, pa u posljednju četvrtinu ulaze sa 2 gola prednosti, 12:10.

U posljednjem periodu naši momci uspjevaju da poravnaju rezultat na 13:13 i otvore šansu za preokret. Međutim, domaćin sa dva gola iz dva napada osigrava pobjedu.

U našem timu istakao se Ivan Nagaev sa 6 postignutih golova.

Iz grupe C u četvrtfinale Lige šampiona će se plasiati Jadran Split i Ferencvaroš. Jadran i Crvena Zvezda će u posljednjem kolu u glavnom gradu Srbije rješavati ko će osvojiti 3. mjesto i imati lakšeg rivala u osmini finala Evrokupa.

Jadran Split – Jadran 16:14 (2:3, 3:2, 7:5, 4:4)