Jadran Carine izborio nastavak u drugo kolo

Jadran Carine izborio nastavak u drugo kolo

Proteklog vikenda u Herceg Novom na bazenu „Jadran”, odigrano je prvo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

U grupi su pred Jadrana učestvovali Spartak Volgograd (RUS), HAVK Mladost (HRV) i Montpellier (FRA). Jadranaši su ostvarili dvije pobjede i jedan poraz, savladali su ekipu Mladosti 7:5, Montellier rezultatom 11:7, dok su poraženi od Spartaka rezultatom 11:13. Dvije pobjede su bile dovoljne za osvajanje drugog mjesta u grupi što je obezbjedilo plasman u drugo kolo kvalifikacija. Žrijeb će biti obavljen danas u 13 časova, a u drugom kolu kvalifikacija će pored Jadrana i Budve igrati i Breša, Primorje, Sabadelj, Vuljagmeni, Duizburg, Radnički, Solnok, Monpelje, Spartak Volgograd, Hanover, OSC, Marsej, Verona i Oradea.

 

1. kolo turnira

Jadran Harine - HAVK Mladost 7:5 (1:0, 0:1, 4:2, 2:2)

Herceg Novi - Bazen "Jadran". Sudije: Rovida (Italija), Sungu (Turska).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Popadić 1, Kovačić, Vidović, Moskov, Banićević, Janović 2, Radović, Ranđić 2, Petrovski, Pješivac 1, Popović.

Mladost: Marcelić, Bukić 1, Milaković 1, Biljaka, Valečić 1, Dašić 2, Capan, Lazić, Brčić, Vlahović, Jajčinović, Anzulović, Selem

2. kolo turnira

Jadran Carine - Monpelje 11:7 (2:2, 4:3, 2:1, 3:1)

Herceg Novi - Bazen "Jadran". Sudije: Inesta (Španija), Sungu (Turska).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Popadić 3, Kovačić, Vidović 1, Moskov 1, Banićević, Janović 2, Radović, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 2, Popović.

Monpelje: Jasberenji, Boniu 1, Maksimović, Martal, Avena, Mutur, Filipović 1, Hajnrih 1, Kalinić 2, Živković, Lo 2, Šipotel, Delgado.

3. kolo turnira

Jadran Carine - Spartak 11:13 (2:4, 3:2, 2:5, 4:2)

Herceg Novi - Bazen "Jadran Škver". Sudije: Sungu (Turska), Inesta (Španija).

Jadran Carine: Kandić, Ukropina, Popadić 2, Kovačić 1, Vidović, Moskov 3, Banićević, Janović 3, Radović, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 1, Popović.

Spartak: Fjodorov, Lazarev, Jurčik 5, Češev, V. Fjodotov, Ašajev 2, Halturin, Andrjukov 1, Bičkov 2, Rekečinskij 2, Lisunov 1, Agakov, P. Fjodotov.

Tabela:

  1. Spartak Volgograd - 9
  2. Jadran Carine - 6
  3. Montpellier - 3
  4. HAVK Mladost - 0

Generalni pokrovitelj     Generalni sponzor

opstina-herceg-noviCarine DOO

Pokrovitelji

ministarstvo-sporta-crne-goreturisticka-organizacija-herceg-novi

Sponzori

Institut IgaloVal GojkovićMS KatunjaninsabbencomRadio JadranHotel Perlaligh-houseCaffe Pizzeria TwinsVodovod i kanalizacija Herceg Noviskorpion-herceg-novituristicka-organizacija-herceg-novifloringsportske-kladionice-lobparking-servis-herceg-novidelfinakrusolovcen-bankamg-mivela-jadran-carine