Jadranaši najbolji na plivačkom tamičenju za najmlađe

Ocena korisnika:  0 / 5

Zvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivnaZvezda neaktivna
 

Jadranaši najbolji na plivačkom tamičenju za najmlađe

U nedelju 15. aprila na bazenu Instituta igalo u organzaciji PVK Jadran Carine održano je revijalno plivačko takmičenje za najmlađe plivače "Jadranovi delfini". Na takmičenju je učestvovalo 160 plivača i plivačica iz 4 crnogorska kluba (Jadran Carine, Budva, Primorac-Kotor i PVK Nikšić). Jadran Carine osvojio 84 medalje u pojedinačnim trkama od 132 ukupno, od toga je 36 zlatnih, 28 srebrnih i 20 bronzanih medalja.

Pored pojedinačnih trka, mladi plivači i plivačice oprobali su se i u štafetama. Jadran Carine osvojio je pet prvih mjesta u svih pet održanih štafeta i to tri u muškoj i dva u ženskoj konkurenciji.

Uručeni su i pehari za najboljeg plivača i plivačicu u pet uzrastnih kategorija. Od deset pehara za najbolje, devet je pripalo Jadranašima.

Osvajači pehara su:

  • za 2011. god - Sjerković Uroš (Jadran Carine) i Borović Jana (Budva),
  • za 2010. god - Jovanović Andrej (Jadran Carine) i Bulajić Bjanka (Jadran Carine)
  • za 2009. god - Adrović Daniel (Jadran Carine) i Cvjetičanin Mina (Jadran Carine),
  • za 2008. god - Kosić Matija (Jadran Carine) i Bulajić Vjera (Jadran Carine)
  • za 2007. god - Andrić Viktor (Jadran Carine) i Radojičić Andjela (Jadran Carine)

Pored osvajača pehara u redovima Jadrana Carine još su se istakli Gojković Vukašin, Vreća Stefan, Roćenović Helena, Vujinović Katarina, Vujičić Petra, Marić Jelena i Živanović Lara.

jadran-carine-plivanje-180416 1

Ekipa Jadrana Carina predvođena trenerima Željkom Ivičević i Milicom Ćorović nastupila je sa 74 plivača i plivačice i to: Jančić Aleksa Dimić, Danilo Sjerković, Uroš Ivović, Aleksa Coli, Aleksa Konjević, Aleksa Pejović, Nenad Pejović, Nikola Vreća, Stefan Vujačić, Petra Huter, Lana Panev, Prohor Avramović, Obrad Koprivica, Vasilije Ranitović, Nikola Zorić, Dušan Radanović, Vuk Marić, Lazar Marković, Pavle Motika, Matija Kovačević, Luka Hinić, Jakša Janković, Lazar Jovanović, Andrej Gojković, Vukašin Roćenović, Helena Vujinović, Katarina Bulajić, Bjanka Matović, Aleksandar Femić, Maksim Kuč, Ernard Naumović, Danilo Borisov, Anton Jovanović, Andrija Aćimović, Matija Matović, Filip Andrić, Viktor Ranitović, Jelena Đuričković, Džordan Gajić, Marina Radojičić, Anđela Pješivac, Jovan Benderać, Miodrag Zloković, Milan Samardžić, Ilija Kaluđerović, Danijel Kosić, Matija Živanović, Lara Marić, Jelena Bulajić, Vjera Peković, Đorđe Vlahović, Mihajlo Palikuća, Miroslav Tomašević, Aleksa Mišević, Balša Mirzin Arsen, Čikara Andrej, Ivanišević Mladen, Milojević Vuk, Novaković Luka, Sladović Andrija, Sijreković Ljubo, Niđonov Artjom, Adrović Daniel, Marić Nemanja, Kujačić Uroš, Ćurčija Danilo, Stjepčić Jovana, Cvjetičanin Mina, Šćekić Bojana, Sijerković Iva, Ivović Miodrag, Ranitović Nikola, Radanović Vuk, Borisov Arten, Ratković Balša, Ilić Daria i Colić Aleksa.


Generalni sponzor

Carine DOO

Sponzori

ministarstvo-sporta-crne-goreOpština Herceg NoviInstitut IgaloVal GojkovićMS KatunjaninsabbencomRadio JadranHotel Perlaligh-houseCaffe Pizzeria TwinsVodovod i kanalizacija Herceg Noviskorpion-herceg-novituristicka-organizacija-herceg-novi