Važna pobjeda na gostovanju u Beogradu

Jadran je u okviru 15. kola Regionalne vaterpolo lige gostovao beogradskom Partizanu i ostvario važnu pobjedu pred odlučujući meč za drugo mjesto protiv zagrebačke Mladosti.

Jadranaši su krenuli čvrstom odbranom i jakim napadom pa su već nakon prve četvrtine vodili sa 1:3. I drugu četvrtinu naš tim je rješio u svoju korist minimalnom prednošću pa je rezultat na polovini utakmice iznosio 4:7 u korist naših momaka. U trećem periodu domaćin je bio efikasniji u napadu pa je ovaj period rješio minimalnom prednošću u svoju korist i smanjio prednost našeg tima na 7:9. U zadnjoj četvrtini jadranaši nisu dozvolili iznenađenje, sigurno su priveli utakmicu kraju i ostvarili sigurnu pobjedu 8:11.

Partizan - Jadran Carine 8:11 (1:3, 3:4, 3:2, 1:2)

Beograd - S. C. Banjica.

Sudije: Adžić (Crna Gora), Golijanin (Srbija).

Igrač više: Partizan 8(5), Jadran Carine 4(1). Peterci: Partizan 1(1), Jadran Carine 1(1).

Partizan: Rističević Strajo (6 odbrana), Kasum, F. Janković 1, Lukić, Lazić, Tomić 1, M. Janković 2, Andrejević, Manojlović, Radanović, Radonjić 1, Aksentijević 2, Belopavlović, Vučinić 1.

Jadran Carine: Kandić (4 odbrane), Ukropina, Popadić 1, Kriještorac, D. Radović, Merkulov 4, B. Banićević, Gardašević, Đ. Radović 2, Spaić 3, Drašković, Petković 1, Tešanović (1 odbrana), Mijušković.