Prvenstvo Crne Gore: Plivačka ekipa Jadrana zlatna sa 104 prva mjesta!

Prvenstvo Crne Gore: Plivačka ekipa Jadrana zlatna sa 104 prva mjesta!

Plivačka ekipa Jadrana Carine, predvođena trenericom Milicom Ćorović, osvojila je ekipno prvo mjesto sa ukupno 189 medalja (zlato 104, srebro 46, bronza 39) na državnom prvenstvu Crne Gore u plivanju, čiji je domaćin bio PVK Jadran Carine.
 
Plivačka ekipa Jadrana
 
Jadranaši i Jadranašice oborili su 11 državnih rekorda. Najbolja plivačica u apsolutnoj kategoriji je naša Anđela Antunović. Najbolji mlađi pioniri su naši Jadranaši: Mina Cvjetičanin i Viktor Andrić.
 
Najbolja pionirka je Anđela Radojčić, a najboji kadet je Vasilije Andrić. Najbolji juniori su Ljubica Bošković i Antonije Kandić.
 
Trenerica Milica Ćorović istakla je da je prezadovoljna postignutim rezultatima.
 
cgprpl
 
“Šampioni smo Crne Gore!  Ekipno smo najviše pokazali ovaj put. Oborili smo 11 rekorda države, od toga Mina Cvjetičanin čak  šest (100 delfin, 50 prsno, 400slobodno, 400mix, 200delfin, 100prsno ), Bjanka Bulajić rekord na 200m prsno za mlađe pionirke, Vasilije Andrić na 200 mješovito, Aleksa Radović na 100 prsno, Antonije Kandić na 800 kraul i 4x50 mješovito za mlađe pionirke u sastavu Bulajić Bjanka,Vujinović Katarina, Cvjetičanin Mina i Milić Elena”, rekla je Ćorović.
 
prvenstvo 12
 
Ćorović je naglasila da su svi takmičari doprinijeli sjajnim plasmanima da Jadran trijumfuje u generalnom plasmanu.
 
“A dominirali smo i u pojedinačnim priznanjima. Možemo biti ponosni jer su naša djeca ovog vikenda zaista najviše pokazala. Organizacija je bila odlična, elektronika besprekorna. Zahvaljujemo se i pozdravljamo trenera Seada Adrovića jer je ovo i njegov uspjeh i Željku Ivičević, kao i svih nas Jadranaša i onih koji vole naš Jadran i plivanje”, poručila je Ćorović.
 
IMG-b0f952b7f11328b63809591d76593a4a-V 1
 
REZULTATI TRKA JADRANAŠA PRVA TRI MJESTA:
 
Prvi dan takmičenja
Anđela Antunović (otvoreno): 50m slobodno 1., 400m slobodno 1., 200m mješovito 1, 100m mješovito 1. Nevena Bošković: 50m slobodno 2. mjesto (11-12god). Ljubica Bošković: 50m slobodno 3. (otvoreno) i 2. (15-16god), 400m slobodno 2. (otvoreno) i 1. (15-16god), 100m delfin 1. (otvoreno) i 1. (15-16god), 200m mješovito 2. (otvoreno) i 1 (15-16god). Jelena Marić: 400m slobodno 2. (11-12god), 800m slobodno 2. (11-12god), 200m leđno 1. (11-12god). Anđela Jovanović: 200m prsno 3. (otvoreno) i 2.(15-16god), 100m mješovito 3. (15-16god), 400m slobodno 3. (15-16god), 200m leđno 2. (15-16god).
 
IMG-496ef046379a111e89f634c2cd3e561b-V
 
 
Vjera Bulajić: 50m delfin 3. (11-12god). Elena Milić: 100m mješovito 2. (11-12god). Ana Marija Copola: 400m slobodno 3. (13-14 god), 800m slobodno 3.(otvoreno) i 2. (15-16god), 50m delfin 3. (15-16god). Ivana Antunović: 50m slobodno 1. (11-12god), 200m leđno 2. (11-12god), 800m slobodno 1 . (11-12god), 400m slobodno 1. (11-12god).Lara Živanović: 100m mješovito 2. (11-12god), 200m mješovito 3. (11-12god). Anđela Radojičić: 50m delfin 1. (11-12god), 200m prsno 1. (11-12god), 100m mješovito 1. (11-12god), 200m mješovito 1. (11-12god). Mina Cvjetičanin: 50m slobodno 1. (9-10god), 100m delfin 1. rekord CG (9-10god), 50m delfin 1.(9-10god), 400m slobodno 1. (9-10god).
 
IMG-7393f5a663f11f75b9e38ae70daa68cf-V
 
Faina Driaeva: 200m leđno 3. (13-14god), 800m slobodno 3. (13-14god). Helena Roćenović: 100m mješovito 3. (11-12god), 200m mješovito 3. (11-12god). Staša Samardžić: 50m slobodno 3. (13-14god), 200m leđno 3.(otvoreno) i 2. (13-14god), 100m mješovito 2. (13-14god), 400m slobodno 2.(13-14god). Bjanka Bulajić: 200m prsno 1. i rekord CG (9-10god), 200m leđno 1.(9-10god), 800m slobodno 1. (9-10god), 400m slobodno 2.(9-10god). Katarina Vujinović: 200m prsno 2.(9-10god), 200m mješovito2. (9-10god), 100m mješovito 1. (9-10god). Vasilije Andrić: 50m slobodno 1. (15-16god), 200m mješovito 1. i rekord CG (15-16god), 100m delfin 1. (otvoreno) i 1. (15-16god), 50m delfin 1. (15-16god). Antonije Kandić: 50m slobodno 1.(17-18god), 400m slobodno 2. (otvoreno) i 1. (17-18god),  100m delfin 3. (otvoreno) i 1. (17-18god), 200m leđno 2.(otvoreno) i 1.(17-18god). Aleksa Radović: 100m mješovito 3.(otvoreno) i 1. (17-18god), 200m mješovito 3. (otvoreno) i 1. (17-18god),  50m delfin 1. (17-18god), 200m prsno 1. (otvoreno) i 1. (17-18god).
 
IMG-9c1e889bf1b9c670ca78b7e8c24ff03d-V
 
 
Viktor Andrić: 50m slobodno 1.(11-12god), 50m delfin 1. (11-12god), 100m delfin 1. (11-12god), 200m mješovito 1. (11-12god). Đorđe Grbić: 50m slobodno 2. (15-16god), 100m mješovito 1. (15-16god), 50m delfin 3.(15-16god),  200m leđno 3. (otvoreno) i 1. (15-16god). Balša Ratković: 200m prsno 3. (11-12god). Dimitrije Živanović: 50m slobdono 2. (11-12god), 200m leđno 1. (11-12god). Štafeta 4x 50m slobodno: Ljubica Bošković, Anastasija Vico, Anđela Jovanović, Anđela Antunović 1. (otvoreno); Faina Driaeva, Staša Samardžić, Jelena Šuran, Ana Marija Copola 2. (13-14god); Nevena Bošković, Jelena Marić, Vjera Bulajić, Ivana Antunović 1. (11-12god); Katarina Vujinović, Bjanka Bulajić, Mina Cvjetičanin, Elena Milić 1. (9-10god); Dimitrije Živanović, Matija Aćimović, Balša Ratković, Viktor Andrić 1. (otvoreno) i 1. (11-12god).
 
Jadranašice
 
Drugi dan takmičenja: 
Đorđe Grbić: 50m leđno 1. (15-16god), 10m slobodno 2. (15-16god), 50m prsno 3. (otvoreno) i 1. (15-16god). Aleksa Radović: 50m leđno 3. (otvoreno) i 1. (17-18god), 100m prsno 2. (otvoreno) i 1 (17-18god), 50m prsno 2. (otvoreno) i 1. (17-18god). Nevena Bošković: 50m leđno 2. (11-12god), 100m leđno 2. (11-12god). Jelena Marić: 50m leđno 3. (11-12god), 100m slobodno 2. (11-12god), 300m slobodno 2. (11-12god), 100m leđno 1. (11-12god). Ivana Antunović: 50m leđno 1. (11-12god), 100m slobodno 1. (11-12god), 200m slobodno 1. (11-12god), 100m leđno 3. (11-12god).
 
prvenstvo 4
 
Staša Samarždić: 50m leđno 3. (13-14god), 100m slobodno 3. (13-14god), 200m slobdono 3. (13-14god), 100m leđno 2. (13-14god). Bjanka Bulajić: 50m leđno 2. (9-10god), 100m slobodno 2. (9-10god), 200m slobodno 1. (9-10god), 100m leđno 1. (9-10god). Katarina Vujinović: 50m leđno 3. (9-10god), 50m prsno 2. (9-10god),100m leđno 3. (9-10god). Vasilije Andrić: 100m slobodno 1. (15-16god), 200m delfin 1. (otvoreno) i 1. (15-16god), 200m slobodno 1. (15-16god). Antonije Kandić: 100m slobodno 1. (17-18god), 1500m slobodno 1. (otvoreno) i 1. (17-18godina), 200m slobodno 3. (otvoreno) i 1. (17-18god), 100m leđno 3. (otvoreno) i 1. (17-18god). Viktor Andrić: 100m slobodno 1. (11-12god), 100m delfin 2. (otvoreno) i 1. (11-12god), 200m slobodno 1. (11-12god), 400m mješovito 1. (11-12god).
 
prvenstvo 3
 
Anđela Antunović: 100m slobodno 1. (otvoreno), 200m delfin 1. (otvoreno), 200m slobodno 1. (otvoreno), 400m mješovito 1. (otvoreno). Ljubica Bošković: 100m slobodno 2. (otvoreno) i 1. (15-16god), 200m delfin 2. (otvoreno) i 1. (15-16god), 50m prsno 3. (15-16god), 200m slobodno 2. (otvoreno) i 1. (15-16god). Ana Marija Copola: 100m slobodno 2. (13-14god), 100m prsno 3. (13-14god). Anđela Jovanović: 100m prsno 3. (otvreno) i 2. (15-16god), 50m prsno 3. (otvoreno) i 2. ( 15-16god), 100m leđno 3. (otvoreno) i 2. (15-16god) . Anđela Radojičić: 100m prsno 1. (11-12god), 200m delfin 2. (11-12god), 50m prsno 1. (11-12god), 400m mješovito 1. (11-12god). Mina Cvjetičanin: 100m prsno 1. (9-10god), 200m delfin 1. (9-10god), 50m prsno 1. (9-10god), 400m mješovito 1. (9-10god).
 
prvenstvo 6 1
 
 
Lara Živanović: 200m slobodno 3. (11-12god). Dimitrije Živanović: 200m slobodno 3. (11-12god). Štafeta 4x50m mješovito: Anđela Antunović, Anđela Jovanović, Anastasija Vico i Ljubica Bošković 2. (otvoreno), Faina Driaeva, Ana Marija Copola, Jelena Šuran i Staša Samardžić 1. (13-14god), Nevena Bošković, Anđela Radojičić, Vjera Bulajić i Ivana Antunović 1. (11-12god), Bjanka Bulajić, Mina Cvjetičanin, Elena Milić i Katarina Vujinović 1. (9-10 god). Antonije Kandić, Danijel Adrović, Aleksa Radović i Đorđe Grbić 2. (otvoreno), Dimitrije Živanović, Balša Ratković, Viktor Andrić i Matija Aćimović 1. (11-12god).
 
ekipno111 2
 
PVK JADRAN CARINE: Anđela Antunović, Nevena Bošković, Ljubica Bošković, Jelena Marić, Anđela Jovanović, Vjera Bulajić, Elena Milić, Ana Marija Copola, Ivana Antunović, Lara Živanović, Anđela Radojičić, Mina Cvjetičanin, Faina Driaeva, Helena Roćenović, Darija Raičević, Staša Samardžić, Bjanka Bulajić, Katarina Vujinović, Jelena Šuran, Anastasija Vico, Vasilije Andrić, Antonije Kandić, Aleksa Radović, Viktor Andrić, Đorđe Grbić, Balša Ratković, Matija Aćimović, Dimitrije Živanović, Danijel Adrović, trenerica Milica Ćorović.

Generalni sponzor

Carine DOO

Sponzori

ministarstvo-sporta-crne-goreOpština Herceg NoviInstitut IgaloVal GojkovićMS KatunjaninsabbencomRadio JadranHotel Perlaligh-houseCaffe Pizzeria TwinsVodovod i kanalizacija Herceg Noviskorpion-herceg-novituristicka-organizacija-herceg-novimg-mivela-jadran-carine